• office@smartree.com
  • 021 301 90 90

Manager Operatiuni Tehnice

Home > Cariere > Manager Operatiuni Tehnice

Smartree Romania este in cautarea unui coleg pentru ocuparea postului Manager Operatiuni Tehnice, in cadrul companiei start-up VOLT EVSE, principal furnizor de sisteme fotovoltaice complete pentru companii si statii de incarcare pentru autovehicule electrice, la nivel national.

Descrierea jobului:

  • Dezvolta, coordoneaza si optimizeaza strategia echipelor tehnice Volt in conformitate cu viziunea si strategia companiei;
  • Promoveaza dezvoltarea profesionala si formarea echipei tehnice;
  • Se implica indeaproape cu echipele de dezvoltare a companiei pentru a contribui la alinierea dintre obiectivele  de business cu obiectivele comerciale si ale clientilor (analiza tehno-economica a proiectelor si solutiilor);
  • Impreuna cu departamentele de Project Management, Proiectare si Achizitii optimizeaza costurile pentru proiectele tehnice detaliate si listele de materiale;
  • Se ocupa de managementul relatiilor cu furnizorii pentru echipamente, impreuna cu departamentul de Achizitii;
  • Pregateste si gestioneaza bugetele echipei (Business Plan anual, Cashflow si P&L Departament Tehnic);
  • Raporteaza constant catre managementul companiei statusul proiectelor, al bugetelor si al rezultatelor Departamentului Tehnic;
  • Se deplaseaza la locatiile de executie pentru evaluarea si punerea in functiune a proiectelor;

Cerinte:

  • Experienta de cel putin 3 ani ca Director Tehnic si un istoric demonstrabil in industria fotovoltaica;
  • Buna cunoastere a pietei de energie regenerabila si o intelegere clara a reglementarilor pietei din România;
  • Abilitati interpersonale puternice, capabile sa construiasca sinergie in echipa si sa dezvolte relatii pe termen lung cu toate partile interesate;
  • Abilitati excelente de comunicare si capacitatea de a se angaja cu toate partile interesate;

Beneficii:

  • Plan de compensare competitiv, profitabil, cu stimulente bazate pe performanta si oportunitati de crestere;
  • Posibilitate work from home, o zi pe saptamâna si program flexibil;
  • Programe de training si dezvoltare profesionala;
  • Abonament privat medical Medicover;
  • Abonament la sala WorldClass, situata chiar in cladire sediu;
  • Laptop si accesorii pentru buna desfasurare a task-urilor zilnice.

Nota de confidentialitate: Aplicand la acest job sunteti de acord cu prelucrarea datelor cu caracter personal din CV in cadrul procesului de recrutare, conform Regulamentului (UE) 679/2016 („GDPR”) si a Politicii de Confidentialitate.

A aparut o eroare la trimiterea fisierului!
Formatul permis: '.pdf'. Dimensiune maxima fisier 5MB.
CV-ul dvs. a fost trimis!
    Nu am CV disponibil
Inchide [x]

Aplicatia dvs. a fost trimisa!
Datele introduse nu sunt valide! Verifica codul captcha!
Trimite

Abonati-va la newsletter-ul Smartree pentru a fi la curent cu toate noutatile din domeniul HR

Sunt de acord cu prelucrarea adresei de e-mail doar pentru asigurarea serviciului de Newsletter, conform cu Politica de Confidentialitate.