• office@smartree.com
  • 021 301 90 90

Project Manager – Proiecte fotovoltaice

Home > Cariere > Project Manager – Proiecte fotovoltaice

Smartree Romania este in cautarea de oameni faini pentru ocuparea postului de Project Manager – Proiecte fotovoltaice (doua pozitii), in cadrul companiei start-up VOLT EVSE, principal furnizor de sisteme fotovoltaice complete pentru companii si statii de incarcare pentru autovehicule electrice, la nivel national.

Descrierea jobului:

  • Consulta si isi insuseste proiectele fotovoltaice din portofoliul companiei (calculatii, planuri instalare, BOQ);
  • Intocmeste etapele de derulare a proiectelor, urmarind continuu indeplinirea acestora;
  • Coordoneaza si monitorizeaza implementarea propriu-zisa, ofera asistenta tehnica de specialitate in timpul executiei proiectului;
  • Pregateste rapoarte si situatii de proiect zilnic, saptamanal si lunar (cu imagini din locatiile de executie);
  • Coordoneaza evidentele cantitative, verifica calitatea produselor si serviciilor livrate, urmarind incadrarea in termene si buget;
  • Furnizeaza modificarile fata de proiectul initial (trasee cabluri, jgheaburi, tablouri, etc) in vederea intocmirii documentatiei;
  • Ofera asistenta tehnica profesionala la montaj si la PIF;
  • Elaboreaza/ verifica solutiile oferite clientilor, EV si PV, conform cerintelor de proiectare, coduri, standarde actuale, autorizatii si/ sau alte restrictii impuse de legislatia in vigoare;
  • Elaboreaza caiete de sarcini, instructiuni tehnice de exploatare, intretinere si reparatie;
  • Asigura suport pentru obtinerea si mentinerea tuturor autorizatiilor si atestarilor necesare;
  • Realizeaza interviuri tehnice cu potentiali colaboratori (instalatori). Dezvolta portofoliul de parteneri: firme de instalare, contractori, consultanti;
  • Asigura suport tehnic de specialitate departamentelor adiacente (Achizitii, Instalare, Proiectare).

Cerinte:

  • Studii superioare cu profil electric;
  • O buna cunoastere a standardelor, normelor si legislatiei din domeniu;
  • O experienta de minimum 3 ani in proiectarea/ executia/ mentenanta sistemelor electrice;
  • Detinere atestat ANRE de electrician IIA & IIB (IIIA & IIIB constituie avantaj);
  • Experienta in domeniul fotovoltaic (Project Management/ Site Supervising/ Executie-Implementare Sisteme Fotovoltaice) minim 100 kWp – minimum 1 an;
  • Cunostinte avansate in suita Microsoft Office;
  • Detii un permis de conducere categoria B;
  • Abilitati excelente de comunicare (scrisa si verbala);
  • Cunostine avansate de limba engleza.

Beneficii:

  • Plan de compensare competitiv, profitabil, cu stimulente bazate pe performanta si oportunitati de crestere;
  • Acces la un program adaptat de dezvoltare personala si profesionala;
  • Posibilitate work from home, o zi pe saptamana si program flexibil;
  • Programe de training si dezvoltare profesionala;
  • Cultura coaching-ului prin intalniri zilnice de echipa, coaching saptamanal si mentoring;
  • Abonament privat medical Medicover;
  • Abonament la sala WorldClass, situata chiar in cladire sediu;
  • Laptop si accesorii pentru buna desfasurare a task-urilor zilnice.

Nota de confidentialitate: Aplicand la acest job sunteti de acord cu prelucrarea datelor cu caracter personal din CV in cadrul procesului de recrutare, conform Regulamentului (UE) 679/2016 („GDPR”) si a Politicii de Confidentialitate.

A aparut o eroare la trimiterea fisierului!
Formatul permis: '.pdf'. Dimensiune maxima fisier 5MB.
CV-ul dvs. a fost trimis!
    Nu am CV disponibil
Inchide [x]

Aplicatia dvs. a fost trimisa!
Datele introduse nu sunt valide! Verifica codul captcha!
Trimite

Abonati-va la newsletter-ul Smartree pentru a fi la curent cu toate noutatile din domeniul HR

Sunt de acord cu prelucrarea adresei de e-mail doar pentru asigurarea serviciului de Newsletter, conform cu Politica de Confidentialitate.