• office@smartree.com
  • 021 301 90 90

Sales representative

Home > Cariere > Sales representative

Smartree Romania recruteaza un Sales representative, pentru clientul sau, un distribuitor de produse din otel, care ofera solutii complete clientilor in sectorul contructiilor, industriei, agriculturii si in aproape toate celelalte sectoare ale economiei.

Responsabilitati:

  • Indeplinirea obiectivelor departamentului de Vanzari, astfel incat sa asigure atat la nivel personal, cat si la nivel general, realizarea targeturilor propuse;
  • Cooperarea si interactionarea, cu factori interni si externi de decizie, la toate nivelurile;
  • Stabilirea si dezvoltarea relatiilor pe termen lung cu clientii activi si cu cei potentiali;
  • Dezvoltarea portofoliului de legaturi si retele de colaborare;
  • Gestionarea si dezvoltarea portofoliului de clienti alocati prin identificarea si contactarea potentialilor clienti noi: urmarirea stadiului comenzii/ livrarii, platii, avansuri/incasari si contracte in derulare (urmarirea intregului proces de vanzare de la negociere si pana la incasare);
  • Promovarea grupelor de produse in zona de responsabilitate si realizarea bugetului de vanzari;
  • Asigurarea suportului comercial si tehnic pentru colaboratori.

Cerinte:

  • Experienta profesionala in vanzari de minim 3 ani (cunoasterea pietei de distributie otel reprezinta un avantaj). Zona-Bucuresti, Dambovita- sud;
  • Excelente abilitati de negociere comerciala, comunicare interpersonala, capacitate de coordonare, organizare si planificare a activitatii;
  • Disponibilitate pentru o activitate preponderent de teren;
  • Dinamism, flexibilitate, perseverenta si capacitatea de automotivare;
  • Cunostinte operare PC - MS Office; cunostinte operare SAP reprezinta un avantaj;
  • Cunostinte limba engleza – nivel mediu;
  • Permis de conducere categoria B.

Nota de confidentialitate: Aplicand la acest job sunteti de acord cu prelucrarea datelor cu caracter personal din CV in cadrul procesului de recrutare, conform Regulamentului (UE) 679/2016 („GDPR”) si a Politicii de Confidentialitate.

A aparut o eroare la trimiterea fisierului!
Formatul permis: '.pdf'. Dimensiune maxima fisier 5MB.
CV-ul dvs. a fost trimis!
    Nu am CV disponibil
Inchide [x]

Aplicatia dvs. a fost trimisa!
Datele introduse nu sunt valide! Verifica codul captcha!
Trimite

Abonati-va la newsletter-ul Smartree pentru a fi la curent cu toate noutatile din domeniul HR

Sunt de acord cu prelucrarea adresei de e-mail doar pentru asigurarea serviciului de Newsletter, conform cu Politica de Confidentialitate.